aforyzmy
<<<
Anioł StróżBez wątpienia naszym największym, najwierniejszym i najszczerszym przyjacielem jest Anioł Stróż. Znamy Go najdłużej bowiem już w fazie embrionalnej czuwał nad naszym bezpieczeństwem tu na ziemi, a przecież istniejemy również poza materia, gdzie jednocześnie nam pomaga, pomagał i będzie pomagać jeśli będziemy tego chcieli.

Kim jest Anioł Stróż?

Jest naszym opiekunem, który pełnią sił wspiera nas, byśmy realizowali "plan Boski". Doświadczali tego co nam jest niezbędne na drodze do oświecenia. Nie ingeruje on jednak w życie w brew naszej woli. Daje nam wolną rękę, ale czuwa byśmy szli ścieżką którą nakreśliliśmy sobie wybierając wcielenie i szkicując "plan życiowy". Anioł Stróż w przeciwieństwie do nas (przynajmniej na początku naszej "wędrówki", dlatego im większy poziom duchowy, tym bardziej upodabniamy się do Aniołów) może jednocześnie pomagać wielu osobom w różnych rejonach świata i w różnych wymiarach, bowiem porusza się on w płaszczyznach nie fizycznych.

Każdy ma swojego Anioła Stróża !
Osobiście uważam, że Anioły nie są naszą "własnością" i ten sam Anioł do którego zawsze się zwracamy z jakąś prośbą może pomagać innym i być przyjacielem innych ludzi.
Nie raz gdy mamy depresje, coś nam się w życiu nie udaje, afirmujemy bezsensownie, że jesteśmy sami, wszyscy się od nas odwrócili i nikomu na nas nie zależy. Moglibyśmy w tym tornadzie myśli tkwić całą wieczność. Co to za różnica?
A dlaczego po pewnym czasie już wszystko jest dobrze? Nasze łzy zamieniamy na śmiech, nasze "brudne" myśli na szczytne plany?
Odpowiedź jest prosta: Anioł Stróż nam pomógł, bowiem zawsze nam pomaga.
Czasem jednak nie dopuszczamy go do siebie, jesteśmy zamknięci, a pamiętajmy że Anioły nie robią nic na siłę!

Gdy tkwiliśmy w takim stanie zawieszenia, Anioł trzymał nas swoją jedwabna dłonią za naszą rękę i wspierał. Możecie to sami poczuć, wystarczy otworzyć serce na miłość. Anioł darzy nas bezinteresowna piękna miłością, która niczego w zamian nie oczekuje dlatego powinniśmy być wdzięczni naszemu opiekunowi za nieustanną pomoc i mieć dla Niego szacunek oraz miłość. Nasz Anioł hojnie nam się odwdzięczy! Ponieważ jest to dla Niego sygnał, że liczymy się z Jego obecnością i nie spisujemy się na straty.

Jest On w porównaniu do człowieka bez wątpienia istota doskonałą(do jakiego stopnia tego nie wiem). Przebywa z Bogiem i pośredniczy zawsze w naszych modlitwach do Boga. Nasz Opiekun nie manipuluje nami. Pozostawia nam "wolna wole" i nigdy nie zabroni nam jej używać. Kocha nas bardzo mocno, dlatego nie pomoże nam w sytuacjach, które mogły by nam przysporzyć kłopotów. Pomaga nam w realizacji naszych zadań. Każde zadania jakie mamy wpisane w nasz "plan" są na miarę naszych sił, tak więc kochani: "Damy rade!". Kiedy zbłądzimy i zaplączemy się z pomocą Anioła damy rade wszystkim przeciwnościom losu.

W moim życiu Anioły pomagają mi nieustannie. Z całego serca pragnę byście i wy poczuli Jego obecność. Poddali się Jego opiece i miłości. Czuli Jego ciepły uśmiech, gdy jest wam ciężko i naprężone mięśnie, gdy razem z wami pokonuje wszelkie trudności. Na pewno, gdyby nie Anioły, zginął bym już kilka razy i nawet bym o tym nie wiedział ^_^.
Wyciągały mnie z wielkich opresji. Przykładem mocy Aniołów może być pewna historia w moim życiu. Nie będę jej opowiadał bo nie jest to temat mojego artykułu, a jedynie napisze jej esencje: "Osoby które chciały mnie zabić, teraz są moimi kolegami". Mówię to bez ubarwień i w całej postaci. Oto piękny przykład nie zmierzonej miłości Anioła. Udało mi się wyjść z opresji dopiero, gdy zwróciłem się do Anioła o pomoc. Zaoszczędził bym sobie wielu zmartwień, gdybym wcześniej o tym pamiętał.

Dlatego teraz jestem w nieustannym kontakcie z moimi Aniołami. Nie często zdarza się, że - oprócz sytuacji jakie się koło nas pojawiają i na ich podstawie wiemy, że Anioł wszystko przygotował - nasz kochany Strażnik mówi do nas przez innych ludzi próbując nas ostrzec bądź wskazać rozwiązanie. Nie raz spotkałem się z sytuacjami, gdzie Anioł przemawiał przez kogoś, lub kierował rękoma i pisał piękne rzeczy NA KOMPUTERZE !


Gdy jest wam trudno, porozmawiajcie w myślach z Aniołem Stróżem. On was słucha, nie musicie słyszeć głośnego: "JA TU JESTEM !!!", aby poczuć Jego obecność i przypieczętować fakt, że Anioł was wysłuchał. Spróbujcie tego w tym momencie!. Pomyślcie o swoim Aniele i o tym, że jest obok was. Strzeże was przed niskimi energiami. Poczujecie przyjemne ciepło i uczucie jakby Anioł otulał was błyszczącymi, delikatnymi skrzydłami. Proście go codziennie o przewodnictwo. Ta prośba nigdy nie zostaje odrzucona. Zapewniam was, że jeśli posłuchacie rad Anioła, wasze życie będzie niczym nie kończąca się, pachnąca tysiącem pięknych zapachów wiosna.

Bardzo ładna jest chrześcijańska modlitwa do Anioła Stróża. Gorąco wam ja polecam !

"Aniele, Boże, Stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój,
Rano, wieczór, we dnie, w nocy,
Bądź mi zawsze ku pomocy,
Strzeż duszy i ciała mego,
I zaprowadź mnie do Królestwa Niebieskiego,
Amen."


Ta modlitwa opisuje właśnie "funkcje" Anioła, który strzeże nie tylko naszego ciała, naszej psychiki, ale i naszej duszy. Zachęcam wszystkich by usiedli w spokoju i pomedytowali nad "Sprawą Anioła Stróża", jeśli dotychczas nie był On dla was kimś ważnym.
W miarę możliwości napisze artykuł dotyczący większej ilości Aniołów. Tu zawarłem informacje o waszym Aniele Stróżu, a przecież Aniołów jest mnóstwo, a każdy z nich stoi na
straży odpowiedniej dziedziny istnienia. Każdy jednak Anioł potrafi to co inny tak więc możecie zwracać się do waszego Opiekuna o pomoc w sprawach za równo przewodnictwa, bezpieczeństwa, pomyślnej pracy, jak i miłości. Pamiętajcie jest On koło was, by wam pomagać - nie bójcie się prosić. Szanujcie go jak najlepszego przyjaciela. Módlcie się do niego gorliwie, jak i rozmawiajcie swobodnie tak jak rozmawiacie ze swoimi przyjaciółmi.
Ciężko jest zamknąć w ziemskich słowach obraz tak pięknej, kochającej istoty.

"To co jest w spływającej po policzku łzie, nie da się zapisać"Konrad "Bhasyag" Niegowski      
E-mail: bhaysag@op.pl